این شرکت‌ها طرح مزبور را با این هدف به اجرا درمی‌آورند که کاربران کنترل بیشتری بر داده‌های آنلاین داشته باشند و دانلود آنها و انتقالشان بین سرویسها را آسان‌تر نمایند.

این پروژه انتقال داده‌ها می‌تواند امکان کنترل بیشتر داده‌های آنلاین را برای شما فراهم بیاورد.

به گزارش امن نگر سامان از رایورز به نقل از cnet، کاربران به زودی قادر خواهند شد داده‌هایشان را از شبکه‌های اجتماعی به پلتفرم‌های دیگر انتقال دهند.
فیس‌بوک، گوگل، مایکروسافت و توییتر روز جمعه گفتند که آنها با هدف ایجاد روشی آسان‌تر برای انتقال داده‌ها به مقصد سرویس‌های آنلاین و از مبداء آنها در پروژه انتقال داده‌ها شرکت می‌کنند.

این شرکت‌ها این طرح همکارانه را با این هدف به اجرا درمی‌آورند که کاربران کنترل بیشتری بر داده‌های آنلاینشان داشته باشند و دانلود آنها و انتقالشان بین سرویس‌ها را آسان‌تر نمایند.
این تحول پس از چند رسوایی مرتبط با درز داده‌های کاربران در نزد غول‌ای تکنولوژی رخ می‌دهد.

بنا بر گزارش وبسایت DTP، این پروژه قصد دارد تا یک پلتفرم انتقال‌پذیری داده‌های سرویس به سرویس را برای کاربران اینترنت برای انتقال داده‌ها بین ارائه دهندگان سرویس‌های آنلاین فراهم بیاورد.
این پروژه از روش‌های احراز هویت و APIهای تکنولوژی موجود پلتفرم‌های مختلف برای دسترسی به داده‌ها استفاده می‌کند، سپس داده‌ها را به فرمتی انتقال می‌دهد که با این پلتفرم جدید تطابق دارد.

DTP هنوز در مرحله توسعه است، ولی علاقه‌مندان می‌توانند آن را از طریق Docker و Code امتحان کنند.
دستورالعمل‌های ذکر شده در سایت DTP خاطرنشان می‌کنند که شما به کلیدهای API از سرویس‌هایی که می‌خواهید داده‌ها را از آنها یا به مقصد آنها انتقال دهید نیاز خواهید داشت.

منبع : ایتنا