پلتفرم ایجاد توکن و صرافی غیرمتمرکز بنکور «Bancor» به دلیل رخنه امنیتی از دسترس خارج شد. طی این حمله، تعداد زیادی واحد ارز دیجیتال به ارزش میلیون‌ها دلار به سرقت رفت.

به نقل از پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بر اساس پست توییتری صفحه رسمی بنکور، پس از رخ دادن یک رخنه امنیتی، این پلتفرم توسط مدیرانش به حالت آفلاین درآمده است. طبق این توییت، کیف پول هیچ یک از کاربران در خطر نبوده است.

 «برای تکمیل تحقیقات، پلتفرم را به حالت تعلیق درآوردیم و به زودی گزارشی منتشر خواهد شد. سعی می‌کنیم تا در اسرع وقت دوباره پلتفرم را به حالت آنلاین درآوریم»

نیت هیندمن، رئیس بخش ارتباطات بنکور در گفتگویی با کوین دسک اذعان داشت که طی این رخنه امنیتی حدود ۲٫۵ میلیون واحد بنکور (BNT) به ارزش ۱۰ میلیون دلار، حدود ۲۵,۰۰۰ واحد اتریوم به ارزش ۱۲٫۵ میلیون دلار و حدود ۲۳۰ میلیون توکن NPXS به ارزش یک میلیون دلار مورد سوء ظن قرار گرفت که تیم بنکور تنها توانست از سرقت توکن‌های BNT جلوگیری کند و بقیه از دست رفته‌اند. بنابراین در این هک چیزی در حدود ۱۳٫۵ میلیون دلار به سرقت رفته است.

ما توانستیم توکن‌های BNT را فریز و از سرقت آن‌ها جلوگیری کنیم. در پروتکل بنکور امکان فریز کردن توکن‌های انحصاری شبکه وجود دارد اما برای اتریوم ها و توکن‌های NPXS، کاری از ما ساخته نبود.

این اتفاق تقریباً یک سال پس از ICO بزرگ بنکور رخ داده است. این ICO، در حدود ۱۵۳ میلیون دلار جذب سرمایه به همراه داشت که در زمان خودش بزرگترین جذب سرمایه تاریخ ارزهای دیجیتال بود. پلتفرم بنکور یک صرافی غیرمتمرکز است که علاوه بر خدمات صرافی، کسب و کارها می‌توانند توکن‌های دیجیتالی خودشان را در آن بسازند.

هیندمن افزود: با این حال ما اکنون برای ردیابی ارزهای دیجیتال به سرقت رفته در حال مذاکره با صرافی‌های ارز دیجیتال هستیم و سعی خواهیم کرد تا نقد کردن دارایی‌ها را برای سارقان سخت‌تر کنیم. ما مشکل را شناسایی و حل کرده‌ایم. همچنین انتظار داریم تا ۲۴ ساعت آینده شبکه بنکور دوباره آنلاین شود. اطلاع‌رسانی‌های لازم را در توییتر و کانال تلگرامی بنکور قرار خواهیم داد.

این خبر تاثیر نسبتا زیادی در قیمت توکن‌های بنکور (BNT) داشت. اکنون که در حال نگارش این خبر هستیم، هر واحد بنکور با حدود ۱۴ درصد کاهش روزانه، به قیمت ۲٫۴۱ دلار معامله می‌شود.