هواوی در جریان نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ از محصول جدید خود که ترکیبی از مودم ۴G، روتر وای فای خانگی و یک اسپیکر هوشمند است، رونمایی کرد.

به گزارش امن نگر سامان، اسپیکر هوشمند ای آی کیوب (AI Cube) که درحقیقت ترکیبی از مودم‌های اینترنت همراه ۴G و شبکه وایرلس وای‌فای و اسپیکر هوشمند است و از دستیار صوتی الکسای آمازون بهره می‌برد، به فناوری‌های نوینی همچون هوش مصنوعی نیز مجهز است.

به‌نظر می‌رسد که هواوی قصد دارد با معرفی و رونمایی از این محصول، به رقابت تنگاتنگی با اسپیکرهای هوشمند نظیر هوم پاد اپل، اکوی آمازون، گوگل هوم مینی و ماکس و بیکسبی سامسونگ بپردازد.

این اسپیکر از قسمتی که یک سیم‌کارت LTE وارد آن می‌شود و به کاربر اجازه می‌دهد از آن به‌عنوان یک منبع برای اتصال به اینترنت ۴G استفاده کند، برخوردار است و همچنین به یک درگاه اترنت نیز مجهز شده که به کاربران اجازه می‌دهد از آن به‌عنوان یک روتر اینترنت وایرلس (وای‌فای) استفاده کنند.

البته شرکت چینی هواوی هنوز اطلاعات و جزئیات بیش‌تری را درباره این محصول ارائه نداده است و باید برای آگاهی از ویژگی‌های دقیق آن، تا زمان عرضه آن به بازارهای جهانی در انتظار بمانیم.

به نظر می‌رسد که هواوی این محصول را تا قبل از آغاز سال جدید میلادی در اروپا عرضه کند که البته عرضه آن در ایالات متحده آمریکا تحت‌تاثیر تحریم‌های این کشور علیه شرکت‌های چینی فعال در حوزه فناوری، هنوز در هاله‌ای از ابهام است.

منبع: ایسنا